pátek 9. srpna 2013

Debil, blbeček, debil, blbeček a támhle je vyjímka...dva debilové vedle sebe

Nadpis není nadávka, možná tu jste špatně. Jde o lékařské označení méně inteligentních lidí.

Dlouho se trápím neznalostí a hlavně ignorancí okolních lidí. Copak neví, co je slušné vychování? Neví, že starší mají přednost a můžeme se od nich ledacos naučit? Jak se chovat k dámám? Že nejdříve se vystupuje? Proč se umýt a slušně obléct? Jen si vzpomeň, kdy jsi naposledy něco z toho udělal.
Kam se, sakra, podělo slušné vychování a gentlemanství?! Šlo tam, kam naše vzdělání - do prdele. Rodiče a učitelé, je to na vás.

Strejda vždy nadával, jak se mění používaný slovník v České televizi. Z mého blogu by nebyl nadšen, jenže jazyk se vyvíjí. Poněvadž doba se mění, zrychluje, slova se zkracují nebo se rovnou použije cizí výraz. Stejně jako návyky a zkušenosti lidí. Nikdo nemá na nic čas, ani na slušnost.

Žijete v 21. století a dnes je všechno možný, opravdu. Dokonce i cestování červí dírou. Je možné být slušný a nenechat si srát na hlavu od těch zlých "tam nahoře". Je možné, aby svět byl příjemným a mírumilovným místem pro život. Nevěříte? Udělejte ho takový! Tohle za vás nikdo jiný neudělá.

Zkuste se někdy zamyslet, jak působíte na své okolí. Co si odnesou z vaší přítomnosti? Odejdou spokojeni, protože jim dáte něco navíc? Nadšení do práce, protože jste je namotivovali? Nebo vás jen minou a už jim zkazíte část dne svým macho-egoismem?

Soukromí je přežitek, žijte tak, jako by vás neustále všichni viděli. Bojíte se, že někdo zjistí, co právě děláte? Opravdu ne? Stejně máte v kapse on-line smartphone a naivně klidný svědomí. Nedělejte nic, za co se stydíte. Tohle Vojta Roček trefil výborně, dlouho jsme se o tomto tématu bavili a rozvíjeli ho. Řekl to skvěle.

Nechci, abyste šli do knihovny, nalili si do hlavy zásady slušného chování a začali je maximálně dodržovat. Zamyslete se, jestli se chováte tak, abyste se nemuseli stydět, až někdo vaše chování zveřejní. Uvidíte, že stačí dát málo, ale získáte hodně.

Žádné komentáře:

Okomentovat